Неймар удари фен, ПСЖ загуби по идиотски начин Купата на Франция! (ВИДЕО)

Неймар се изложи с хулиганска проява, след като отборът му Пари Сен Жермен загуби финала за Купата на Франция срещу Рен.

Снощи парижани бяха победени след дузпи, а редовното време завърши 2:2. Хегемонът във френския футбол поведе с 2:0 с основния принос на Неймар, после обаче пропиля аванса си, а по време на награждаването звездата на отбора тресна кроше на фен, който го снимаше.

Иначе всичко започна идеално за ПСЖ през вечерта, като още в 13-ата минута Ней центрира от ъглов удар и Дани Алвеш откри резултата със страхотно изпълнение от воле извън наказателното поле.

В 22-ата минута самият Неймар отбеляза с прехвърлящ удар за 2:0, но после Пари Сен Жермен се отпусна и в 40-ата минута Преснел Кимпембе си вкара автогол за 1:2.

След почивката Рен заигра вдъхновено и стигна до равенството с попадение на Мексер с глава след корнер.

Така се стигна до продължения, в които нов гол не падна, но в 118-ата минута другата звезда на ПСЖ, Килиан Мбапе, също се отличи с глупава постъпка. Той получи директен червен картон за брутално влизане в коляното на съперник.

При дузпите двата тима бяха точни в първите си 10 изпълнения, после Исмаила Сар също вкара за бретанците, а Кристофър Нкунку стреля над вратата и така предостави Купата на Рен.

Най-скандалният момент дойде, когато Неймар се изкачваше по стълбите на "Стад дьо Франс", за да получи сребърния си медал. Той влезе в диалог с привърженик на Рен и в крайна сметка го удари с юмрук в брадичката, преди да продължи нагоре.

Постъпката може да донесе ново наказание на бразилеца. Той беше наказан за три мача в евротурнирите заради обида към съдиите след загубения осминафинал в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед.

След срещата вчера Неймар нападна младите играчи на ПСЖ: "В отбора ни има достатъчно млади играчи, които не само трябва да говорят, но и да слушат по-старите. Понякога, когато по-опитен играч вземе думата, те започват да възразяват. Те дори могат да възразят срещу треньора. С това отношение екипът няма да стигне далеч. Младите хора трябва да уважават по-опитни играчи. Направих точно това, когато започнах своята кариера", заяви бразилецът.

По-късно се появиха няколко версии с какво удареният запалянко е провокирал Неймар.

"Екип" пише, че той се казва Едуард, на 28 години е и работи като шофьор на такси, а снощи е обиждал минаващите покрай него играчи на ПСЖ. Фенът нарекъл Джанлуиджи Буфон "Мръсен идиот", към Лейвин Курзава се обърнал с "Не ми докосвай ръката", Марко Верати бил "Расист", а на Неймар казал "Отивай да се научиш да играеш футбол". Самият Едуард отрече да е обиждал най-скъпия футболист в света: "Само му казах, че бяха много слаби... Когато пък Верати и Буфон наближиха, им викнах "Много сте зле, давай Рен!".