Неймар удари фен, ПСЖ загуби по идиотски начин Купата на Франция! (ВИДЕО) | sportcafe.bg

Неймар удари фен, ПСЖ загуби по идиотски начин Купата на Франция! (ВИДЕО)

28.04.2019, 09:31 (обновена 30.04.2019, 08:36)

След мача бесният Неймар си изпусна нервите срещу фен, който го снимаше

Неймар се изложи с хулиганска проява, след като отборът му Пари Сен Жермен загуби финала за Купата на Франция срещу Рен.

Снощи парижани бяха победени след дузпи, а редовното време завърши 2:2. Хегемонът във френския футбол поведе с 2:0 с основния принос на Неймар, после обаче пропиля аванса си, а по време на награждаването звездата на отбора тресна кроше на фен, който го снимаше.

Иначе всичко започна идеално за ПСЖ през вечерта, като още в 13-ата минута Ней центрира от ъглов удар и Дани Алвеш откри резултата със страхотно изпълнение от воле извън наказателното поле.

В 22-ата минута самият Неймар отбеляза с прехвърлящ удар за 2:0, но после Пари Сен Жермен се отпусна и в 40-ата минута Преснел Кимпембе си вкара автогол за 1:2.

След почивката Рен заигра вдъхновено и стигна до равенството с попадение на Мексер с глава след корнер.

Така се стигна до продължения, в които нов гол не падна, но в 118-ата минута другата звезда на ПСЖ, Килиан Мбапе, също се отличи с глупава постъпка. Той получи директен червен картон за брутално влизане в коляното на съперник.

При дузпите двата тима бяха точни в първите си 10 изпълнения, после Исмаила Сар също вкара за бретанците, а Кристофър Нкунку стреля над вратата и така предостави Купата на Рен.

Най-скандалният момент дойде, когато Неймар се изкачваше по стълбите на "Стад дьо Франс", за да получи сребърния си медал. Той влезе в диалог с привърженик на Рен и в крайна сметка го удари с юмрук в брадичката, преди да продължи нагоре.

Постъпката може да донесе ново наказание на бразилеца. Той беше наказан за три мача в евротурнирите заради обида към съдиите след загубения осминафинал в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед.

След срещата вчера Неймар нападна младите играчи на ПСЖ: "В отбора ни има достатъчно млади играчи, които не само трябва да говорят, но и да слушат по-старите. Понякога, когато по-опитен играч вземе думата, те започват да възразяват. Те дори могат да възразят срещу треньора. С това отношение екипът няма да стигне далеч. Младите хора трябва да уважават по-опитни играчи. Направих точно това, когато започнах своята кариера", заяви бразилецът.

По-късно се появиха няколко версии с какво удареният запалянко е провокирал Неймар.

"Екип" пише, че той се казва Едуард, на 28 години е и работи като шофьор на такси, а снощи е обиждал минаващите покрай него играчи на ПСЖ. Фенът нарекъл Джанлуиджи Буфон "Мръсен идиот", към Лейвин Курзава се обърнал с "Не ми докосвай ръката", Марко Верати бил "Расист", а на Неймар казал "Отивай да се научиш да играеш футбол". Самият Едуард отрече да е обиждал най-скъпия футболист в света: "Само му казах, че бяха много слаби... Когато пък Верати и Буфон наближиха, им викнах "Много сте зле, давай Рен!".

Oще: аванс  видео  дани алвеш  директен червен картон  дузпи  издънка  излагация  килиан мбапе  кристофър нкунку  кроше  купа на франция  ней  неймар  обрат  парижани  пари сен жермен  по идиотски начин  проява постъпка  псж  рен  стад дьо франс  томас тухел  удари  фен  финал  франция  хегемон