Агуеро и Сане отново доближиха Сити на осем точки зад Челси

Сити записа протоколна победа над Съндърланд и се върна на третото място Снимка: Getty Images
Сити записа протоколна победа над Съндърланд и се върна на третото място

Серхио Агуеро и Лирой Сане донесоха победа с 2:0 за Манчестър Сити като гост на Съндърланд в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

С победата „гражданите” се върнаха на третата позиция с актив от 55 точки, на осем зад лидера Челси, който в понеделник вечер гостува на Уест Хем.

Гол в края на първото полувреме на Агуеро и един на Сане в началото на второто донесоха трите точки за тима на Пеп Гуардиола, който в края дори започна да пази част от футболистите си за домакинството на Стоук в сряда в изтеглен мач от английското първенство.

Загубата пък бе общо 18-а в актива на Съндърланд този сезон.

Въпреки че възпитаниците на Дейвид Мойс показаха не лоша игра, продължават да са на дъното в класирането със само 19 спечелени точки от 27 изиграни мача.