Мата прати Юнайтед в четвъртия кръг на ФА Къп

Мата не получава много шансове за изява този сезон и вкара едва втория си гол от началото на кампанията, но днес беше определен за играч на мача Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Уулвърхемптън с 1:0 на "Олд Трафорд" в преиграването от третия кръг на ФА Къп.

Двата тима бяха завършили 0:0 на "Молиню" и трябваше да решат всичко днес в още един доста равностоен сблъсък помежду си.

Победният гол падна в 67-ата минута, когато защитата на Уулвс се провали, Марсиал изведе Хуан Мата и испанецът технично копна топката сам срещу Руди за 1:0.

Преди това Руди се отличи с две спасявания, но най-добрият шанс за гол се откри пред гостите. През първата част след елементарна грешка на Фред в центъра, Педро Нето вкара във вратата на Юнайтед.

ВАР обаче се намеси и отмени гола за игра с ръка на Раул Хименес при атаката.

Така Юнайтед записа първа победа над Уулвс още от 2012 г. насам и се класира за четвъртия кръг на надпреварата.

Там съперник ще бъде един измежду Уотфорд и Транмиър, които трябваше да играят вчера, но мачът беше отложен заради наводнен терен.