Байерн се скъса да пропуска, Реал е на крачка от финала

Реал осъществи обрат и взе своето, измъквайки максималното от положенията си Снимка: Getty Images
Реал осъществи обрат и взе своето, измъквайки максималното от положенията си

Реал Мадрид победи с 2:1 Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" в първи полуфинал между двата тима от тазгодишната Шампионска лига.

Носителите на трофея взеха важно предимство преди реванша на 1 май най-вече благодарение на многото пропуски на Байерн - баварците демонстрираха нетипично за тях неумение да завършват атаките си и си платиха скъпо.

Домакините направиха цели две принудителни смени още през първата част, когато първо се контузи Ариен Робен, а по-късно и Жером Боатенг.

Началото беше по-скоро предпазливо и за двата тима, но впоследствие Реал усили пресата и се настани в половината на противника. Точно тогава обаче домакините направиха чудесна контраатака, при която Хамес изведе Йошуа Кимих и десният бек завърши със силен удар във вратарския ъгъл - 1:0 за Байерн.

Последваха много силни минути на баварците, през които Рибери не успя да обработи топката на чиста позиция сам срещу вратаря, после Мюлер и Левандовски също не сполучиха пред гола.

Минута преди края на полувремето Реал изравни с прекрасен удар на Марсело от въздуха извън наказателното поле.

Още преди почивката Байерн можеше да отговори, но направи нови два пропуска.

През втората част "кралете" отново дочакаха своя шанс и той дойде в 57-ата минута. Непростима грешка на Рафиня причини контраатака на Реал, а Лукас Васкес се възползва от пространството и пусна извеждащ пас към влезлия на почивката Марко Асенсио.

Асенсио спокойно се нагласи и с елегантен удар над Улрайх направи резултата 2:1 за Реал.

До края гостите сториха каквото могат, за да убият темпото, но допуснаха редица положения пред Кейлор Навас. Байерн натискаше, но отново пропускаше от чисти ситуации, а Навас на няколко пъти спаси своята врата.

Върхът на пропуските за Байерн беше, когато Левандовски и Мюлер се сблъскаха на метър от голлинията и не успяха да засекат топката.

В 71-ата минута Роналдо вкара във вратата, но преди това си беше поел топката с ръка и голът не беше признат. Две минути преди края Левандовски направи последния шокиращ пропуск пред Навас и така Байерн ще има да наваксва в реванша на "Бернабеу".