Обамеянг осигури пълен актив на Арсенал

Обамеянг вече има 7 гола срещу Бърнли само в 4 мача срещу този съперник Снимка: Getty Images
Обамеянг вече има 7 гола срещу Бърнли само в 4 мача срещу този съперник

Арсенал победи Бърнли с 2:1 в първия си домакински мач за сезона от Висшата лига.

В двубоя, в който за "топчиите" дебютираха новите попълнения Давид Луис и Дани Себайос, головете дойдоха от познатото дуо Лаказет-Обамеянг, а габонецът отново се разписа победно, както и в миналия кръг срещу Нюкасъл.

Първоначалният домакински натиск даде резултат и Александър Лаказет откри резултата в 12-ата минута. Нападателят овладя след един ъглов удар и отправи изстрел, който мина между краката на Поуп за 1:0.

Бърнли изравни малко преди почивката, когато Давид Луис покри засадата, Ашли Барнс овладя една отскочила топка и я прати във вратата отблизо за 1:1.

В края на полувремето гол на Арсенал беше отменен с намеса на ВАР заради засада.

След почивката обаче "артилеристите" продължиха да натискат и стигнаха до победния гол в 64-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг проби и стреля пред наказателното поле, за да порази близкия ъгъл на Поуп.

Така във втори пореден мач именно Обамеянг носи успеха на Арсенал и отборът има пълен актив от 6 т.