Свободното падане на Арсенал продължава и без Емери

Фреди Люнгберг не успява да вдигне Арсенал след уволнението на Унай Емери Снимка: Getty Images
Фреди Люнгберг не успява да вдигне Арсенал след уволнението на Унай Емери

И без Унай Емери Арсенал продължава да затъва.

Тази вечер "артилеристите" се издъниха с 1:2 срещу Брайтън насред "Емирейтс", записаха 9-и мач без победа и се свлякоха до десетото място в класирането.

Гостуващият тим започна смело, надиграваше Арсенал и беше по-опасният отбор на терена.

В 36-ата минута гостите заслужено поведоха след ъглов удар. Топката беше свалена с глава, Конъли не успя да нанесе изстрел, но Адам Уебстър го направи и разстреля Лено за 1:0.

Няколко минути по-късно Джо Уилок можеше да изравни с глава, но Райън отрази удара.

Бързо след подновяването на играта Арсенал все пак изравни, също след корнер. Александър Лаказет успя да насочи с глава във вратата с балонен удар над излезлия Райън.

После Давид Луис се разписа, но имаше засада и ВАР се намеси правилно.

В 80-ата минута Брайтън за втори път поведе след центриране на Мой отляво и много добър изстрел на Нийл Мопе с глава за 2:1.

Арсенал тръгна да изравнява и в 87-ата минута Мат Райън спаси срещу Габриел Мартинели, но силите на домакините не стигнаха дори за точка.

След загубата "топчиите" остават с 19 т. и отрицателна голова разлика и са едва на десето място, само на 5 т. над зоната на изпадащите.