Серина разгроми Бушар с 6-1 6-1

Серина приключва груповата фаза с две победи и една загуба

Във вечерната сесия на Шампионата на WTA в Сингапур, Южени Бушар дойде като леко предястие за Серина Уилямс. Световната №1 схруска младата канадка с 6-1 6-1 за 59 минути в червената група и показа съвсем огледално представяне спрямо вчерашното, с което успя да се добере до два гейма срещу Симона Халеп (0-6 2-6).

Бушар не защити реномето си на новата №5 в света и напуска Сингапур с три загуби и без спечелен сет. Срещу Серина, канадката извади три поредни брейкпойнта още в първите минути и поведе с 1-0. Веднага си пролича, че Уилямс отново е заредена за битка след вялата игра срещу Халеп, но нататък американката просто размаза Бушар като не ѝ даде нито гейм до края на откриващия сета.

Серина пренесе доминацията си и във втория с два пробива и смазваща преднина от 5-0 гейма. От другата страна на мрежата, Бушар видимо не вярваше, че има сили за обрат или дори изравняване още след първия път, в който загуби подаването си. И мачът влезе в доста дългата графа на двубои за Серина, в които победата е просто въпрос на малко време. В случая - минути за 6-1 6-1 за 59 минути

Бушар завърши мача с кошмарните 51% спечелени точки след първи сервис, 21% след втори и 7 двойни грешки без нито един ас. Серина пък отново се върна на победния път, след като Халеп приключи серията ѝ от 16 поредни победи на Шампионата на WTA. Уилямс вероятно ще завърши годината като №1, защото в другата група Шарапова записа две загуби и почти загуби шансове да премине напред. А рускинята се нуждае от финал, без до него да достигне Серина...