Уелс сензационно спечели група B, Англия е втори

20.06.2016, 23:50 (обновена 21.06.2016, 21:07)

1 от 9 снимки Назад Напред

евро 2016, уелс, русия

Трети гол в трети мач за Гарет Бейл на Евро 2016 и поведе в надпреварата за голмайсторския приз

Уелс сензационно спечели група B след безпроблемна победа с 3:0 срещу Русия в последния си мач от груповата фаза.

Аарън Рамзи, Нийл Тейлър и Гарет Бейл се разписаха за островитяните, като и трите гола паднаха след грешки в руската отбрана.

Победата изстреля Уелс на първата позиция и изхвърли Русия от Евро 2016. Нулево равенство между Англия и Словакия пък гарантира втората позиция за „трите лъва”, а словаците ще чакат да разберат дали ще бъдат измежду четирите най-добри трети отбора.

Въпреки че владееха повече топката през първата част, руснаците не създадоха кой знае какво пред Хенеси. Вместо това, допуснаха два гола.

Още в 11-ата минута високата защита на Русия изпусна Рамзи, който бе изведен сам срещу вратаря от Джо Алън и не пропусна.

Само 10 по-късно необмислено действие на Роман Широков изведе Нийл Тейлър сам срещу Акинфеев. Стражът на Сборная спаси първия му удар, но при втория опит Тейлър вкара първия си гол с националната фланелка на Уелс.

И през втората част гледахме същата продукция и нови грешки в защитата на Русия, при една от които се възползва Гарет Бейл. Рамзи изведе звездата на Реал сам срещу Акинфеев и стражът на Сборная трябваше да вади топката от мрежата си за трети път.

В другия мач от групата Рой Ходжсън бе направил доста промени в състава си и това оказа влиянието си.

Англичаните играха по-добре през първата част, но така и не успяха да оползотворят положенията си.

Първо – Джейми Варди бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

След това – Козачик отби и силен удар на Лалана, осигурявайки, че двата отбора ще се оттеглят при 0:0 на почивката.

След нея Рой Ходжсън извади Лалана, Уилшър и Стъридж, пускайки Деле Али, Рууни и Кейн, което внесе малко свежест в играта на Англия, но не достатъчно.

Деле Али изпусна най-чистото положение малко след като се появи в игра. Хендерсън нахлу в наказателното поле и центрира, Али засече топката, но Мартин Шкъртел изчисти от голлинията.

Така, Уелс излезе на върха с шест точки, Англия завърши с пет, Словакия има четири, а Русия остана с една-единствена.

В галерията може да видите снимки от мачовете и видео от головете.

Oще: аарън рамзи  адам лалана  англия  гарет бейл  групи  групова фаза  даниел стъриддж  деле али  джак уилшър  джордан хендерсън  евро 2016  европейско първенство  игор акинфеев  мартин шкъртел  матуш козачик  нийл тейлър  петер пекарик  райън бъртранд  рой ходжсън  русия  словакия  уейн рууни  уейн хенеси  уелс  хари кейн