Уелс сензационно спечели група B, Англия е втори

Трети гол в трети мач за Гарет Бейл на Евро 2016 и поведе в надпреварата за голмайсторския приз
Аарън Рамзи даде началото на класиката
Нийл Тейлър вкара първия си гол с националната фланелка на Уелс и направи 2:0
С третия си гол на първенството Гарет Бейл оформи крайното 3:0 и поведе в надпреварата за голмайсторския приз
Нова загуба и красивите рускини по трибуните ще си тръгнат разочаровани от първенството във Франция...
А празненствата за Уелс започнаха още на терена
Преди началото на другия мач се срещнаха двама стари познайници - Мартин Шкъртел и Рахийм Стърлинг, който обаче не влезе за Англия
Райън Бъртранд разби носа на Петер Пекарик при един въздушен сблъсък и изкара за кратко словака от терена
Джейми Варди този път бе титуляр, но така и не успя да направи магията си

Уелс сензационно спечели група B след безпроблемна победа с 3:0 срещу Русия в последния си мач от груповата фаза.

Аарън Рамзи, Нийл Тейлър и Гарет Бейл се разписаха за островитяните, като и трите гола паднаха след грешки в руската отбрана.

Победата изстреля Уелс на първата позиция и изхвърли Русия от Евро 2016. Нулево равенство между Англия и Словакия пък гарантира втората позиция за „трите лъва”, а словаците ще чакат да разберат дали ще бъдат измежду четирите най-добри трети отбора.

Въпреки че владееха повече топката през първата част, руснаците не създадоха кой знае какво пред Хенеси. Вместо това, допуснаха два гола.

Още в 11-ата минута високата защита на Русия изпусна Рамзи, който бе изведен сам срещу вратаря от Джо Алън и не пропусна.

Само 10 по-късно необмислено действие на Роман Широков изведе Нийл Тейлър сам срещу Акинфеев. Стражът на Сборная спаси първия му удар, но при втория опит Тейлър вкара първия си гол с националната фланелка на Уелс.

И през втората част гледахме същата продукция и нови грешки в защитата на Русия, при една от които се възползва Гарет Бейл. Рамзи изведе звездата на Реал сам срещу Акинфеев и стражът на Сборная трябваше да вади топката от мрежата си за трети път.

В другия мач от групата Рой Ходжсън бе направил доста промени в състава си и това оказа влиянието си.

Англичаните играха по-добре през първата част, но така и не успяха да оползотворят положенията си.

Първо – Джейми Варди бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

След това – Козачик отби и силен удар на Лалана, осигурявайки, че двата отбора ще се оттеглят при 0:0 на почивката.

След нея Рой Ходжсън извади Лалана, Уилшър и Стъридж, пускайки Деле Али, Рууни и Кейн, което внесе малко свежест в играта на Англия, но не достатъчно.

Деле Али изпусна най-чистото положение малко след като се появи в игра. Хендерсън нахлу в наказателното поле и центрира, Али засече топката, но Мартин Шкъртел изчисти от голлинията.

Така, Уелс излезе на върха с шест точки, Англия завърши с пет, Словакия има четири, а Русия остана с една-единствена.

В галерията може да видите снимки от мачовете и видео от головете.