Ливърпул и Сити разочароваха и не се победиха, Марез пропиля дузпа

Марез нанася удара от бялата точка, който се оказа доста нескопосан и профуча над гредата Снимка: Getty Images

Ливърпул и Манчестър Сити не се победиха и направиха скучно 0:0 на "Анфийлд" в осмия кръг от Висшата лига.

Дербито на кръга не предложи очакваното голово зрелище и двата най-големи фаворита за титлата играха предпазливо, а пропуск от дузпа на Рияд Марез към края лиши гостите от победата.

През първия час игра изцяло липсваха точни удари към двете врати.

Началото беше за Ливърпул. Отборът на Юрген Клоп владееше топката и пресираше дълбоко, а на няколко пъти Сити загуби кълбото в своята половина. "Мърсисайдци" обаче не успяха да разгърнат много добри атаки и се стигна само до един неточен шут на Салах.

Постепенно гостите изравниха играта и поеха контрола върху топката, но също без да стигат до голови положения. В 20-ата минута "гражданите" можеха да получат дузпа, защото Ловрен изрита Серхио Агуеро в наказателното поле, но Андре Маринър прецени, че контактът не е бил достатъчно сериозен.

През втората част и и двата тима продължиха с предпазливия подход.

В 60-ата минута Сити отново поиска дузпа, този път за игра с ръка на Ван Дайк, но преди това Фернандиньо го беше ударил с лакът. Минута по-късно шампионите създадоха най-доброто си положение до момента, при което Рияд Марез навлезе в наказателното поле, но стреля неточно.

В 76-ата минута отново Марез обстрелва Алисон, но стражът спаси.

Пет минути преди края се стигна до дузпа за Сити за безспорно нарушение на Върджил ван Дайк срещу Сане. Рияд Марез се нагърби с изпълнението, но стреля шокиращо неточно над вратата и пропусна да донесе успеха на отбора си.

Поделената точка изравнява Ливърпул, Сити и Челси на върха в класирането с по 20 т., следват ги Арсенал и Тотнъм с по 18.