Меси бе изгонен за втори път в кариерата си (ВИДЕО) | sportcafe.bg

Меси бе изгонен за втори път в кариерата си (ВИДЕО)

07.07.2019, 08:59 (обновена 07.07.2019, 09:27)

Аржентина победи Чили с 2:1 в мача за третото място на Копа Америка на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло.

С голове на Серхио Агуеро и Пауло Дибала още преди да се преполови първото полувреме, аржентинците си гарантираха солиден аванс, който се оказа достатъчен за бронзовите медали.

Големият момент в мача обаче дойде в 37-ата минута, когато след спречкване Лионел Меси и Гари Медел бяха изгонени от парагвайския съдия Марио Диас де Вивар с директни червени картони.

Решението на арбитъра обаче бе доста пресилено.

Това бе едва втори червен картон за Меси в кариерата му, а първият бе отново с екипа на Аржентина - в контрола с Унгария през 2005 година.

Преди изгонването си Меси направи силен мач като подаде за гола на Агуеро в 12-ата минута с находчив извеждащ пас от фаул, който хвана заспала защитата на чилийците.

След това Дибала се разписа в 22-рата минута след хладнокръвен завършек сам срещу вратаря Габриел Ариас.

През втората част Чили стигна до попадение в 59-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка бе Артуро Видал.

Oще: аржентина  гари медел  изгонване  копа америка  лионел меси  меси  червен картон