Нюкасъл обърна Тотнъм като гост

Нюкасъл спечели с 2:1 гостуването си на Тотнъм

Нюкасъл спечели първата си победа като гост този сезон във Висшата лига, след като победи с 2:1 Тотнъм и не остави шанс на лондончани дори да се надяват на една точка от този мач.

Тотнъм поведе чрез Адебайор в 18 минута, но само десет секунди след началото на второто полувреме Нюкасъл изравни с удар на Амеоби, а победата на гостите донесе Перес Гутиерес 12 минути по-късно.

Така само за 13 минути Нюкасъл обърна мача, който с оглед на представянето на тима през първото полувреме изглеждаше напълно загубен за гостите.

В друг мач от деветия кръг на Висшата лига Евертън спечели гостуването си на Бърнли с 3:1. Самуел Ето'о изведе гостите напред в 4 минути, Ингс изравни за Бърнли в 20 минута, но след това Ромелу Лукаку изведе Евертън напред в 29 минута, а победата беше оформена от Eто'о в 85 минута.

Това е първа победа на Евертън като гост на Бърнли от 44 години насам, а домакините в момента са единственият отбор в първите 4 дивизии в Англия, който няма победа от началото на сезона.