ЦСКА оглави класирането в Първа лига

ЦСКА имаше териториално надмощие през целия мач, но трудно стигаше до голови ситуации.

ЦСКА оглави класирането в Първа лига след рутинна победа с 2:0 срещу Витоша Бистрица. "Червените" излязоха начело с 2 точки повече от Лудогорец, който в понеделник приема Дунав.

ЦСКА имаше териториално надмощие през целия мач, но трудно стигаше до голови ситуации. "Червените" можеше да поведат още в 5-а минута, когато удар на Бодуров бе спасен от вратаря Иванов, а при добавката от малък ъгъл Кевин Кубемба не намери целта.

ЦСКА поведе в 42-а минута с гол на Раул Лое, негов първи с червената фланелка. Станислав Манолев центриране в наказателното поле, а удар на Кирил Десподов с глава се отби в напречната греда и Лое с добавка прати топката в мрежата.

"Червените" бяха по-активният отбор и след почивката, но отново без сериозни голови ситуации до самия край. В 85-а минута камерунецът Раул Лое можеше да вкара втория си гол в мача, но вратарят на Витоша спаси удара му.