Бивш халф на Ливърпул вероятно си изкара най-бързите два жълти картона в историята

Инсинье вкара гола на победата за Наполи.

Наполи победи Лацио с 1:0 у дома в двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия и изхвърли от надпреварата миналогодишния победител.

Единственото попадение в мача вкара Лоренцо Инсинье още във 2-рата минута. Гостите можеха да се върнат в мача малко по-късно, но Чиро Имобиле пропусна дузпа в 10-ата.

И двата отбора играха с човек по-малко, след като в средата на първото полувреме реферът Давиде Маса на два пъти показа червения цвят. На четири пъти гредите попречиха да се види нов гол, а две попадения бяха отменени от рефера. Така Наполи си осигури среща с победителя от мача между Фиорентина и Интер.

Първо Хисай от неаполитанците получи втори жълт картон и напусна терена в 19-ата минута, а в 25-ата Лукас Лейва си изкара два картона за също толкова секунди.

Бившият полузащитник на Ливърпул извърши нарушение срещу Желински, а в момента, в който Маса му показа картона, реагира бурно и веднага последва втори. В 89-ата минута гол на Лацио беше отменен заради засада на Ачерби и "орлите" напуснаха турнира.