Елцин и Коста Рика съсипаха Уругвай

Елцин Техеда (в бяло) и съотборниците му от Коста Рика шокираха Уругвай

Коста Рика поднесе първата сериозна изненада на световното, след като победи Уругвай с 3:1 в двубой от група "D".

Луис Суарес не игра, тъй като треньорският щаб на "урусите" очакваше лесна победа и не искаше да рискува с включването на звездата.

Всичко тръгна по план за Уругвай, който поведе в средата на първото полувреме чрез Единсон Кавани, който се разписа от дузпа.

Джоел Кембъл изравни десетина минути след почивката, а Оскар Дуарте няколко минути по-късно доведе събитията до пълен обрат.

Крайното 3:1 фиксира Марко Уреня в 84-та минута.

В последната минута на редовното време Уругвай остана с 10 човека за грубо нарушение на Макси Перейра срещу футболист на Коста Рика.

Според специалистите, Уругвай трябваше да застраши един от европейските грандове Англия и Италия за класиране във фазата на елиминациите, но "урусите" изиграха много слаб мач.

От своя страна Коста Рика показа добра игра, а в тима наред с другите, личеше и името на Елцин Антонио Техеда Валверде, кръстен на бившия руски лидер Борис Елцин.