Челси също се изложи и заплете още повече възела за топ 4

Игуаин вкара втория гол за Челси, но през второто полувреме беше заменен и реагира гневно на смяната си Снимка: Getty Images

Челси стигна само до 2:2 с Бърнли на своя "Стамфорд Бридж" в последния мач от кръга на Висшата лига.

"Сините" спечелиха само точка и пропуснаха да вземат преимущество в яростната борба за топ 4 в класирането - и то в кръг, в който всички останали претенденти за зона "Шампионска лига" загубиха мачовете си.

Срещата тази вечер започна бурно с по два бързи гола в двете врати.

В 8-ата минута Джеф Хендрик откри за Бърнли от воле от границата на наказателното поле. Само след 4 минути пробив на Еден Азар завърши с гол на Н'Голо Канте за 1:1.

Челси постигна и пълен обрат още една минута по-късно, когато Гонсало Игуаин със зверски шут от малък ъгъл направи 2:1.

Бърнли изравни в 24-ата минута, когато Ашли Барнс беше оставен непокрит при комбинация след пряк свободен удар и беше точен за 2:2.

След това попаденията секнаха, а през втората част Челси не успяваше да намери път към вратата на Том Хийтън.

Гостите се представиха силно в защита и заслужиха точката, която ги отдалечава на 9 пункта от зоната на изпадащите.

Челси събра 67 т. на четвъртото място, а толкова има и третият Тотнъм. Следва Арсенал с 66 и Манчестър Юнайтед с 64 т. Конкурентите на "сините" обаче са и с мач по-малко.