ЦСКА се издъни срещу Верея пред погледа на Гриша Ганчев

Още в 8-ата минута на мача ЦСКА поведе в резултата. Петрус Бумал бе изведен сам срещу Иван Караджов и хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0.

ЦСКА завърши 1:1 с Верея на стадион „Българска армия“ в в мач от 15-ия кръг в Първа професионална лига. Бумал откри резултата за "червените" в 8-ата минута, а Момчил Цветанов изравни в 66-ата минута.

Равенството изгледа и босът на „червените“ Гриша Ганчев. След днешната среща „армейците“ остават пети във временното класиране на 15 точки от шампиона Лудогорец.

В 26-ата минута Густаво Кулма отправи коварен изстрел с глава, но Караджов успя да избие в корнер.

Седем минути преди края на полувремето гостите от Верея имаха претенции за игра с ръка на Чорбаджийски в наказателното поле. Главният съдия Георги Давидов даде знак играта да продължи.

Второто полувреме започна с опит на Рубен Пинто да изненада Иван Караджов, но топката профуча покрай лявата греда.

В 52-ата минута Давид Симао получи неприятна контузия и на негово място се появи Борис Галчев. Завърналият се след дълго отсъствие футболист получи и капитанската лента от Божидар Чорбаджийски.

Мачът вървеше в приспивно темпо, когато в 66-ата минута Георги Ангелов стреля от близо 30 метра, Георги Китанов не се намеси добре и Момчил Цветанов успя да изравни.

ЦСКА вдигна оборотите и в 73-ата минута Густаво Кулма от точката на дузпата с глава прати топката встрани от вратата.

В 84-ата минута се стигна до любопитна ситуация, след като Георги Давидов посочи бялата точка за нарушение срещу Станислав Манолев. Секунди по-късно той промени решението си, след като страничният съдия бе вдигнал флага за засада.

Две минути преди края на срещата Антон Недялков засече центриране от корнер, но Иван Караджов успя да боксира топката.

До края на мачът ЦСКА опита стихиен натиск, но не стигна до чисто положение.