Меси донесе успеха на Барса, Сити не успя да победи в Германия

Победата на домакините срещу шотландците донесе Лионел Меси Снимка: getty
Победата на домакините срещу шотландците донесе Лионел Меси

Барселона победи Селтик с 2:0 в сблъсък от група С на Шампионската лига. Победата на домакините срещу шотландците донесе Лионел Меси, който се разписа по веднъж през първото и второто полувреме.

По този начин „каталунците“ си осигуриха и първото място в крайното класиране един кръг преди края, след като в другия мач от групата Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах не успяха да се победят – 1-1.

В 24-ата минута Меси получи хубав пас от Неймар и матира стража на „детелините“, който до края на полувремето се отчете с още няколко вещи намеси.

Интригата умря в 55-ата минута, когато Барса получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лео и бе безгрешен.

В група С Барселона е на първо място с 12 точки, след тях е Манчестър Сити с 8, Борусия Мьонхенгладбах с 5 и четвърти е Селтик с 2.