Меси с вкарана и пропусната дузпа за Барса

Меси вкара и изпусна дузпа.

Барселона победи трудно Валядолид с 1:0 в двубой от 24-тия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Шампионите изиграха много слабо за стандартите си първо полувреме, но все пак се оттеглиха на почивка с гол преднина, дело на Лионел Меси от дузпа, който се оказа решаващ.

При скоростна атака Жерард Пике се оказа с топка в краката в наказателното поле и си изработи нарушение. Повторенията показаха как Мичел дръпва с ръка каталунския защитник, който обаче леко се забави с падането. Реферът нямаше колебания въпреки наглед пресиленото падане на бранителя. Лео Меси шутира безкомпромисно от бялата точка и порази мрежата с удар в левия ъгъл.

През второто полувреме "блаугранас" рязко вдигнаха оборотите, но куп пропуски направиха Меси и влезлият като резерва Луис Суарес, който се изложи три пъти сам срещу вратаря. В 85-ата минута Меси изпусна дузпа, но гостуващият отбор нямаше сили в търсене на точката.

Барселона събра 54 точки на върха и води със седем на втория Атлетико Мадрид. Валядолид е 15-и с 26 пункта на сметката си.