ЦСКА победи, Лудогорец и Любимец на върха

"Червените" взеха първата си победа едва в 5-ия кръг. Снимка: Sportni.bg
"Червените" взеха първата си победа едва в 5-ия кръг.

ЦСКА записа първа победа от старта на шампионата след разгромно 4:0 над Нефтохимик на "Българска армия". "Червените" играха силно и загатнаха, че започват да влизат в по-добра физическа форма. Освен с хубавите голове домакините се понравиха на публиката си и с няколко топовни далечни удара.

Отлично включване като резерва направи националът на Бенин Омар Косоко.

За краткия си престой на терена роденият в Париж футболист показаха страхотен поглед върху играта, с лекота преодоляваше отбраната на "шейховете" и раздаваше интелигентни пасове на съотборниците си.

Нафтата се радваше на гореща подкрепа в сектора за гости. Агитка от около 150-200 човека не спря да вика за "зелените" въпреки лошия развой на мача. Преди първия съдийски сигнал с едноминутни аплодисменти бе почетен привърженикът на ЦСКА Петър Алексов, а в развоя на мача "червени" и "зелени" скандираха името на Велиян Парушев - бившият футболист на двата отбора, отишъл си от този свят от рак в началото на годината.

Иначе ЦСКА стартира мобилизирано в търсенето на първата победа и в 13-та минута топката се отби в напречната греда след удар на Емил Гъргоров. Две по-късно "червените" вече водеха. Марсиньо откри резултата, след като навърза трима бранители на гостите и с прецизен удар прати кълбото в мрежата.

В 18-та минута Венцислав Василев отбеляза втори гол, разписвайки се с глава след центриране от корнер.

В 37-та минута Емил Гъргоров окончателно сложи точка на спора, след като направи резултата класически с красиво попадение. Бадема си пое топката и от границата на голямото наказателно поле от воле с десния крак я заби в мрежата. При този развой на мача през второто полувреме публиката на ЦСКА започна да подканя Стойчо Младенов да пусне в игра Григор Долапчиев.

Юношата на "армейците" влезе на терена и с второто си докосване оформи крайното 4:0 след асистенция на Косоко.

По-рано шампионът Лудогорец постигна ценна победа преди първия мач от плейофа на Шампионска лига с Базел.

"Орлите" се наложиха над Локомотив Пловдив с минималното 1:0 при гостуването си на "Лаута" и продължават отличната си серия под ръководството на Стойчо Стоев. В герой за своя тим се превърна Мишел Платини, който реализира единствения гол в срещата в 45-та минута.

Попадението падна, след като Шоко си пое топката, направи отлично двойно подаване с Михаил Александров и подаде към бразилеца, който изпревари своя персонален пазач в наказателното поле и прати топката в мрежата.

Новакът Любимец продължи с невероятното си представяне и заедно с Лудогорец има еднакъв брой точки на върха - 12, след домакинско 1:0 над Пирин ГД.

Самир Аесс отбеляза победния гол за сензацията в елита в 64-та минута, а в самото начало на мача неврокопчани пропуснаха дузпа. Играчите на Тенчо Тенев остават на последно място с едва 1 точка.