Байерн обърна Борусия Дортмунд

Двата най-добри отбора в немското първенство в последните няколко сезона сътвориха доста атрактивен мач.
Бившият нападател на Борусия Дортмунд Роберт Левандовски не прояви симпатии към бившите си съотборници и отбеляза едно от попаденията в мача
Спряганият за трансфер в Байерн Марко Ройс наказа баварците

В най-интересната среща от немската Бундеслига тази седмица шампионът Байерн победи Борусия Дортмунд с 2:1 в един от най-атрактивните и атакуващи мачове от началото на сезона.

Баварците показаха, че в момента в немското първенство не фигурира отбор, който може сериозно да се противопостави на продукцията им.

Отборът на Борусия Дортмунд поведе с попадение на Марко Ройс в 31-та минута, като неговият гол като че ли отприщи вълна от атаки на футболистите на Байерн, които продължиха до края на мача.

Баварците направиха редица пропуски, като играчите на немския шампион се надпреварваха кой да бъде по-несъсредоточен. Въпреки това в 72-та минута логичното се случи и бившият нападател на Борусия Робърт Левандовски наказа дортмундци.

Последва нова плеяда от безуспешни атаки, като в 85-та минута при един от своите рейдове влезлият 15 минути по-рано в игра Франк Рибери бе задържан в наказателното поле. Ариен Робен не сбърна за 2:1 и обратът беше факт.

Така Байерн продължава еднолично да диктува случващото се в немския футбол, докато доскорошните претенденти на баварците за първото място от Борусия Дортмунд записаха седмото си поражение през този сезон.