22.06.2016, 23:57 (обновена 24.06.2016, 11:38)

1 от 10 снимки Назад Напред

евро 2016, италия, ейре

Една легенда си отива.

Първата фаза на Евро 2016 остана в историята. Швеция и Република Ирландия се класираха за осминафиналите след победи с по 1:0 в група Е - съответно срещу Швеция и Италия.

"Червените дяволи" взеха трите точки с фантастичен гол на Раджа Наинголан в последните минути. Така тимът на Марк Вилмотс приключи на втора позиция и ще се изправи срещу Унгария.

Италианците, които предварително си бяха осигурили първото място, очаквано не си дадоха много зор. Благодарение на Боби Брейди в 85-ата минута ирландците станаха един от четирите трети отбора с най-добри показатели. Останалите са Словакия, Северна Ирландия и Португалия. Късите клечки изтеглиха Албания и Турция.

Островът отбеляза пълен триумф - и четирите му представителя пробиха до елиминациите. Нещо повече - Уелс и Северна Ирландия ще се изправят един срещу друг. Република Ирландия излиза срещу домакините от Франция, а Англия - срещу сензацията Исландия.

Вечерта е паметна за Швеция, макар че тимът се прибира у дома. Причината е сбогуването на великана Златан Ибрахимович, който се оттегля от националния отбор след 116 мача и 62 попадения. Ибра обаче така и не успя да се разпише на четвърти континентален шампионат. А тимът му се нуждаеше единствено от победа над Белгия, за да продължи напред.