Черно море пак разплака Левски

Левски пак се представи слабо срещу Черно море и заслужено загуби във Варна Снимка: levski.bg
Левски пак се представи слабо срещу Черно море и заслужено загуби във Варна

Черно море се доказа като най-големия кошмар на Левски през този сезон и удари "сините" с 1:0 на стадион "Тича" във Варна.

Наскоро "моряците" отстраниха противника за Купата на България след изпълнение на дузпи, а в началото на сезона бяха близо до победата и на "Герена" в мач, който завърши 2:2.

Днес Черно море като цяло неутрализира нападението на съперника и дочака фаталната грешка в защитата на "сините".

Тя дойде в 22-ата минута, когато Мартин Полачек улови една лесна топка, но я хвърли доста неточно към Яблонски. Домакините отнеха и веднага организираха атака, а Жоржиньо беше изведен и разстреля вратаря за 1:0.

Последваха още няколко опасни атаки на Черно море, а Левски натисна по-сериозно едва след почивката.

"Моряците" обаче продължаваха да се справят в защита, а за минута и половина Жерсон Кабрал глупаво си изкара два жълти картона, вторият от които за очевидна симулация в наказателното поле. Така гостите останаха с човек по-малко 20 минути преди края.

И с 10 души Левски продължи да напада и стигна до най-чистото си положение до момента при удар от въздуха на Хали Тиам. Благой Макенджиев обаче спаси. По-късно вратарят далеч по-лесно отрази и шут на Паулиньо.

Загубата оставя Левски на трето място в класирането с точка зад Лудогорец и ЦСКА-София. Шампионите обаче могат да дръпнат с 4 т. пред Левски, ако утре вземат своя мач от кръга срещу Берое.