Берое отпадна от Европа след минимална загуба от ХИК

Берое приключи участието си в евротурнирите след минимална загуба - 0:1 при гостуването на ХИК (Хелзинки). Така след два равностойни мача и общ резултат 2:1 финландците отстраниха старозагорци във втория предварителен кръг на Лига Европа.

За мача във Финландия треньорът на Берое Александър Димитров не беше направил промени в стартовия състав в сравнение с мача преди седмица и заложи на същите 11 футболисти. Двата отбора започнаха предпазливо и положения пред вратите нямаше. Първата по-добра ситуация за Берое дойде при далечен шут на Георги Божилов, минал на сантиметри встрани от вратата, а в 22-ата минута Милисавлевич получи топката от Божилов на границата на наказателното поле, но изстрелът му с левия крак отново не намери вратата.

Без да има някакво превъзходство в играта, ХИК поведе в 25-ата минута, и то отново след като се прояви слабостта на Берое при статични положения. Ниско центриране от корнер доведе до разбъркване и удар към вратата. Топката се удари в гредата и подлъга вратаря Макенджиев, а японецът Атому Танака лесно добави с глава на празна врата. Това беше първият гол, който Берое допуска като гост в евротурнирите от две години насам.

Старозагорци реагираха с няколко добри атаки, но така и не успяха да създадат 100-процентово положение. В 39-ата минута Божилов получи добра топка и стреля отлично с глава в наказателното, но топката премина малко над вратата.

През второто полувреме Берое се нуждаеше от гол, за да вкара мача в продължения, но не успя да наложи натиск и да създаде по-сериозна опасност пред вратата на съперника. ХИК заигра откровено дефанзивно и разчиташе на контраатаки.

След ялови действия и на двата отбора се стигна до 87-ата минута, когато защитникът на ХИК Лум Реджепи можеше да си вкара автогол с неразчетено връщане към вратаря, но все пак стражът успя да избие в корнер. До последния съдийски сигнал Берое създаде само няколко разбърквания в противниковото поле и в крайна сметка завърши европейските си мачове за тази година без да бъде надигран.