Кураж срещу Барселона

Барселона може да развали впечатляващата статистика на Милан като домакин Снимка: getty images
Барселона може да развали впечатляващата статистика на Милан като домакин

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри заяви преди първия четвъртфинал срещу Барселона довечера, че единственото, от което има нужда тимът му е „кураж и повече атаки". Според треньора на Барселона Пеп Гуардиола, напред ще продължи тимът, който демонстрира по-силен дух в предстоящия сблъсък.

Алегри е на мнение, че играчите на Милан са се поучили от мачовете си с каталунците в груповата фаза на турнира - тогава Барселона направи 2:2 с Милан у дома, но спечели с 3:2 на „Сан Сиро" и завърши на първо място в група H.

„Мачовете в групата бяха забавни, сега ще е много по-напрегнато", допълни Гуардиола.

„Очаква ни много труден четвъртфинал срещу най-добрия отбор в турнира - обясни Алегри. - Двата ни предишни мача бяха много различни. В първия играхме по-защитно и стигнахме до 2:2 като гост, във втория отворихме повече играта си, допуснахме повече грешки в защита и паднахме с 2:3. Не можеш да си позволиш такава игра срещу Барселона, това не трябва да се повтаря.

„Този мач ще е изключително интересен и играчите нямат нужда от допълнителна мотивация. Ключът към успеха е Лионел Меси, той задава темпото и настроението на тима. Първият мач е по-важен за нас и задължително трябва да вкараме гол.".

Алегри обяви, че ще разчита много на намиращия се в отлична форма Златан Ибрахимович. Милан има три победи в последните си четири мача, а бившият нападател на Барселона вече е с 29 гола във всички турнири този сезон - така изравни най-доброто си постижение, постигнато през сезон 2008-2009 с Интер.

Треньорът потвърди, че Тиаго Силва пропуска мача довечера, а най-вероятно мястото му в центъра на защитата ще заеме Алесандро Неста, Марк ван Бомел е наказан за един мач, а контузени са още Пато, Игнацио Абате и Александер Меркел.

„Ще се борим за победа, но ще сме доволни и на позитивен резултат - обясни Пеп Гуардиола. - Когато играеш срещу Милан и не си достатъчно концентриран, няма как да спечелиш. Много е важно да вкараме гол, това ще е една от основните ни цели в мача.

"Според мен, напред ще продължи този отбор, който покаже по-силна воля и по-здрав дух. Ще е интересен сблъсък, тъй като Ибрахимович наистина е в страхотна форма, когато игра за Барселона той ни помогна както в шампионата, така и в Шампионската лига. При нас, Меси е здрав и готов за игра, той е наясно, че ни предстои най-важната част от сезона".

Милан стига до четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път от сезон 2006-2007, когато спечели турнира. Статистиката сочи, че досега Милан няма загубен четвъртфинал от Шампионската лига у дома.

Това обаче едва ли ще впечатли особено Барселона - каталунците имат четири титли и сега се борят за петия си пореден полуфинал в турнира. Ако Барселона се справи с Милан, каталунците ще изравнят рекорда на Реал от пет поредни участия на полуфинал от периода 1956-1960.