Късен гол остави Реал само на точка пред Барса

Реал загуби две много ценни точки срещу Селта, който беше в зоната на изпадащите преди срещата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид не успя да победи опашкаря Селта на "Бернабеу" и стигна само до 2:2 в 24-ия кръг на Ла Лига.

Така "белите" изпуснаха ценни 2 т. от предимството си пред Барселона и вече водят само с точка на върха в класирането.

В 7-ата минута Фьодор Смолов беше изведен през центъра на защитата на Реал и сам срещу Куртоа безпроблемно реализира за 1:0.

Домакините натиснаха, но Селта се справяше с атаките им и пред Рубен Бланко нямаше кой знае колко чисти положения. Даже Тибо Куртоа трябваше да прави страхотно спасяване, за да не стане резултатът 0:2 точно преди почивката.

В 51-ата минута обаче Реал изравни чрез Тони Кроос, който се възползва от подаване на Марсело от левия фланг.

Малко по-късно Еден Азар спечели дузпа за Мадрид и капитанът Серхио Рамос я превърна в гол за 2:1.

В 85-ата минута дойде студеният душ за домакините - Денис Суарес асистира на Санти Мина, който сам срещу вратаря реализира технично и възстанови равенството.

В края Рамос направи неуспешна симулация в наказателното поле и в крайна сметка "Белия балет" изпусна победата.

В подреждането Реал все още води с 54 т. пред Барса с 53.