10 от Ботев удариха Черно море

Ботев беше по-дейният отбор през цялата среща и заслужено победи Снимка: Sportal.bg
Ботев беше по-дейният отбор през цялата среща и заслужено победи

Ботев (Пловдив) победи Черно море с 2:1 в среща от седмия кръг на „А" група. Домакините стигнаха до успеха, въпреки че играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Лъчезар Балтанов беше изгонен за два жълти картона.

Ботев беше по-активният отбор още през първата част, когато добри положения се откриха пред Лазар Марин, Даниел Генов и Божидар Васев, но ударите им така и не намираха вратата на Георги Китанов.

В 52-ата минута Балтанов получи пресилен втори жълт картон, след като вдигна високо своя крак и игра с топката, а притичал футболист на Черно море изрита силно бутоните му и се свлече на земята. Това се оказа достатъчно за рефера Мартин Стоименов да отстрани футболиста и да предизвика бурно негодувание както от играча, така и от публиката.

По-активната игра на Ботев обаче продължи и в 71-ата минута домакините откриха резултата, след като Даниел Генов стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в краката на Васев, който с шут по земя от границата на наказателното поле не остави шанс на Китанов.

В 80-ата минута варненци допуснаха и втори гол. Варела нахлу в наказателното поле и финтира двама бранители, Кулибали го фаулира и реферът посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби потърпевшият, който вкара с шут в долния десен ъгъл на Китанов.

Шест минути по-късно моряците върнаха едно попадение след центриране на Андреас Васев и точен удар с глава на Курьор. За повече обаче нямаше време и така Ботев взе първа домакинска победа този сезон и излезе с точка пред Черно море в класирането.