След 4:0 над Барса - 0:0 с Тулуза

Дракслер, Кавани и останалите звезди на ПСЖ не успяха да се справят с Тулуза.

След невероятната победа с 4:0 над Барселона в Шампионската лига, Пари Сен Жермен трябваше да се задоволи само с 0:0 у дома срещу Тулуза в мач от 26-ия кръг в Лига 1.

Единсон Кавани, Лукас Моура и Юлиан Дракслер обсадиха вратата на гостите, но така и не успяха да я преодолеят.

На два пъти парижани поискаха дузпа през първата част, но такава не бе отсъдена. През втората те още повече засилиха натиска си, но Кавани не намираше път към мрежата на Тулуза.

Може би най-добрата възможност за парижани дойде в 69-та минута, когато след центриране от корнер стражът на Тулуза излезе неразчетено и Маркиньос стреля мощно с глава, но на голлинията топката се спря в тялото на съотборника му Преснел Кимпембе.

ПСЖ събра 56 точки и е втори - на 3 зад Монако.