Лудогорец започва поредна атака на Шамионската лига, Левски стартира в Лига Европа Снимка: ludogorets.com

Сряда може и да е денят на втория полуфинал от Мондиал 2018 между Хърватия и Англия, но дори във финалните етапи на Световното първенство, останалият футболен свят не спи, дори напротив.

Шампионът Лудогорец и завършилият на трето място през миналия сезон Левски започват участието си в европейските клубни турнири днес.

Седемкратният шампион стартира днес от 20 часа срещу непретенциозния северноирландски Крусейдърс в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят ще е дебют в Европа за главния мениджър на тима Пауло Аутуори. Бразилецът не планира да прави големи промени в състава спрямо 11-те, спечелили Суперкупата на България срещу Славия.

Единствената промяна се очаква да бъде на вратарския пост, където Ренан и Браун се ротират. В групата за мача е и новото попълнение Антон Недялков, но той ще започне като резерва, тъй като е изостанал с подготовката. Аут са и Григоре, който лекуваше травма, както и полският национал Яцек Горалски, който беше на Световното в Русия.

Левски също започва европохода си днес. "Сините" гостуват в Лихтенщайн на Вадуц в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят стартира в 18:45 часа, а столичани за първи път срещат тим от малката държава в Централна Европа.

Старши-треньорът Делио Роси дебютира в турнирите начело с 26-кратните шампиони.

"Сините" са фаворити срещу носителя на купата на Лихтенщайн, който през миналия сезон се подвизаваше във втора дивизия на Швейцария, където завърши на четвърто място с актив от 59 точки, изоставайки на 26 от победителя - Ньошател Ксамакс.

В четвъртък и останалите ни два представителя в Европа - ЦСКА-София и Славия, ще изиграят своите мачове от първия квалификационен кръг на Лига Европа.