Аталанта продължава да впечатлява с головата форма, в която се намира, и помете Торино със 7:0 като гост.

Така бергамаските имат вече 57 отбелязани попадения от началото на сезона, което е с поне 11 повече от всеки друг в серия „А“. Най-близо до тима от Бергамо по този показател е Лацио с 46.

Йосип Иличич наниза хеттрик, два добави Луис Муриел, а по един вкараха Дуван Сапата от дузпа и Ремо Фрлойер.

Най-впечатляващият момент дойде в 53-тата минута. Аталанта получи шанс да изпълнява свободен удар около централната линия на терена, Иличич го би без забавяне, виждайки че Салваторе Сиригу е далеч пред вратата си, и отбеляза от почти 50 метра.

Торино завърши мача с девет души. Армандо Ицо бе изгонен за втори жълт картон в 76-ата минута, а една преди края на добавеното време Саша Лукич получи директен червен за грубо нарушение в центъра.

Аталанта е четвърти с 38 точки, с равни точки с петия Рома, който днес излиза за дербито с Лацио. Торино е десети с 27.