Ериксен съсипа Ирландия с хеттрик и прати Дания на Мондиала

Дания изигра много силен мач и си заслужи класирането Снимка: Getty Images
Дания изигра много силен мач и си заслужи класирането

С три страхотни гола на звездата Кристиан Ериксен Дания разби Ирландия с 5:1 в плейоф реванш от квалификациите за Мондиал 2018.

Така датчаните се класират на Световното първенство по убедителен начин. Те направиха 0:0 на свой терен преди няколко дни, но в гостуването на "Авива Стейдиъм" тази вечер показаха, че заслужават повече да играят на най-големия футболен форум.

Разочарованието за Ирландия е голямо, защото мачът започна прекрасно за тях. Още в 6-ата минута балонно центриране от статично положение и зле изчистена от защитата на Дания топка позволи на Шейн Дъфи да изпревари Шмайхел и да открие резултата.

Домакините обаче не успяха да съхранят дълго преднината си. В 29-ата минута Андреас Кристенсен засече центриране отляво и въпреки опита на Сайръс Кристи да изчисти от голлинията, топката влезе във вратата за 1:1.

Три минути по-късно ирландците загубиха в своята половина, Дания разигра бързо и Ериксен с прекрасен шут и рикошет в гредата направи 2:1.

След почивката Ейре трябваше да търси два чисти гола, но не успя да се справи с контраатаките на съперника. В 63-ата минута Ериксен беше оставен да стреля пред наказателното поле и с параболичен удар с левия крак покачи на 3:1, с което интригата в мача замря.

В 74-ата минута отново звездата на Тотнъм наказа грешка на Стивън Уорд със страховита тупалка за 4:1.

Две минути преди края тъкмо влезлият от скамейката Никлас Бентнер си спечели дузпа и сам я вкара за крайното 5:1.