Локо (Пд) взе гол аванс на Локо (Сф)

"Смърфовете" доминираха през по-голямата част от мача и взеха гол преднина преди реванша

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:1 в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България и си извоюва гол аванс преди реванша в София след 10 дни. Домакините успяха да вземат и реванш за унизителната загуба от същия съперник с 0:4 за първенство през декември.

В оспорвания мач на „Лаута" „черно-белите" се разписаха при първата си добра възможност, след като в 9-ата минута Мартин Камбуров пусна страхотен пас към Спас Делев, той финтира Йордан Тодоров и стреля, а вратарят Валентин Галев изби топката в гредата. При добавката Ванчо Траянов беше точен и откри резултата.

Само пет минути по-късно обаче гостите изравниха след добро центриране на Румен Трифонов отляво и точен удар с глава на Шехуди.

След това пловдивчани бяха по-опасният отбор на терена, но Галев се намеси успешно при удар на Карагерен, а по-късно и при лошо изчистване на съотборника си Траян Траянов. Вратарят на Локо (Сф) обаче сгреши фатално в 60-ата минута, когато излезе неразчетено на едно балонно центриране и позволи на французина Йоан Ласиман да му вкара отблизо с глава - 2:1.

По този начин французинът увенча дебюта си с черно-бялата фланелка с гол. Интересното е, че когато през ноември Ласиман подписа договор със "смърфовете", той не бе картотекиран в БФС, тъй като имаше предварителен контракт с Локомотив (Сф).

До края на железничарското дерби не липсваха спорни моменти, а домакините можеха да получат дузпа за нарушение на Иво Иванов, което доведе и до спречкване на трибуните.

В последната минута на добавеното време Здравко Илиев от Локо (Пд) получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващ се сам срещу вратаря играч на гостите. От Локо (Сф) не успяха да се възползват от последвалия пряк свободен удар и за да отстранят съперника ще се нуждаят от задължителна победа на реванша на 4 март.