Лудогорец надви ЦСКА-София с два гола от засада

Джонатан Кафу отново беше далеч от най-добрата си форма, но вкара втория гол за Лудогорец на празна врата след подаването на Вандерсон

Лудогорец победи с 2:0 ЦСКА-София на "Българска армия" в дербито от последния кръг на редовния сезон в Първа лига.

"Армейците" бяха по-добри през по-голямата част от мача, но загубиха след два меко казано спорни гола, паднали през първото полувреме. Шампионите от Разград играха пестеливо и достигнаха победата без да покажат много от потенциала си в предни позиции.

Двубоят започна без опасни положения пред двете врати. В 20-ата минута Рубен Пинто отправи далечен удар, който вратарят на Лудогорец Ренан дос Сантос боксира, а Каранга стреля над вратата при добавката.

В 28-ата минута Лудогорец откри при първата си възможност пред Георги Китанов. Вандерсон центрира от пряк свободен удар и оставеният сам Козмин Моци засече с глава за 1:0. Повторенията показаха, че Моци е бил в засада при подаването към него.

В следващите минути "червените" пропуснаха два добри шанса да изравнят. Първо Десподов засече прострелен пас в наказателното поле, но над вратата, а после Рубен Пинто отново имаше възможност да шутира, но не затрудни Ренан.

В 41-ата минута Лудогорец направи бърза контраатака и вкара втори гол, макар и отново след немаркирана засада (този път при много тънка ситуация). Намиращият се в нередовно положение Вандерсон получи зад защитата на ЦСКА, успя да овладее и изведе Джонатан Кафу сам пред празната врата - като за Кафу нямаше проблем да направи 2:0.

Скоро след началото на второто полувреме домакините можеха да се върнат в мача, но Фернандо Каранга направи два комични пропуска за няколко секунди. Първо си поведе твърде дълго топката сам срещу вратаря и не успя да стреля, а после от 2-3 метра засече лошо центрирането на Арсенио и кълбото отскочи встрани от вратата.

До края ЦСКА имаше още няколко ситуации, но не успя да организира силен финален натиск и мачът очевидно се доиграваше. През това време публиката скандираше "Мафия!", подканена от диктора на стадиона, който обяви, че головете на гостите са били нередовни.

С победата Лудогорец се откъсна на върха с цели 16 т. пред втория Левски, докато ЦСКА-София остава на трето място с 46 т., пет по-малко от "сините".