Оливие Жиру вкара два гола за победата с 5:2
Оливие Жиру откри резултата още в 12-ата минута
Пол Погба пък направи 2:0 точно когато изтичаше 20-ата минута от мача
Исландските фенове, със сигурност, ще ни липсват...
Но пък ни остават френските и...
... красивите половинки на домакините от Франция

Франция сложи край на исландската приказка след разбиваща победа с 5:2 над „викингите”. Успехът изстреля тима на Дидие Дешан на полуфиналите, където чака световният шампион Германия. В другата двойка един срещу друг излизат отборите на Португалия и Уелс.

Дидие Дешан направи две принудителни промени в състава си. Адил Рами и Н`Голо Канте отсъстваха заради наказания, а на техните места се появиха Самюел Юмтити, за когото това бе и дебют с националната фланелка, и Муса Сисоко.

Исландия пък излезе в пети последователен мач с една и съща стартова 11-рка – нещо, което нито един отбор не бе правил досега на европейски първенства.

Двубоят започна очаквано. С повече притежание на топката от страна на „петлите” и куп положения пред вратата на „викингите”.

Оливие Жиру откри резултата още в 12-ата минута, след като дълъг пас на Блез Матюиди го остави сам срещу Халдорсон и от малък ъгъл нападателят мушна топката между краката на исландския вратар.

Осем минути по-късно Гризман центрира от корнер, Пол Погба се извиси и с глава направи 2:0.

В края на полувремето Франция отбеляза още два гола. Първо – Димитри Пайе вкара с отсечен удар от границата на наказателното поле в 43-ата минута.

А в заключителните секунди на полувремето Антоан Гризман бе изведен сам срещу Халдорсон и с красиво отиграване го прехвърли за 4:0.

Така Гризман отбеляза гол №100 на Евро 2016, а и излезе на върха в голмайсторската листа с четири попадения.

Исландците успяха да върнат едно попадение в началото на втората част, след като Колбайн Сигторсон засече центриране на Сигурдсон и изпреварвайки Юмтити на близката греда направи резултата 1:4.

Малко по-късно обаче центриране на Димитри Пайе бе засечено с глава от Оливие Жиру и с второто си попадение в мача нападателят на Арсенал възстанови разликата от четири гола в полза на Франция.

Дидие Дешан направи две бързи смени, изваждайки Жиру и Кошчелни, които бяха застрашени да пропуснат полуфинала с Германия при получен жълт картон, и пусна на техните места Жиняк и Мангала.

Осем минути преди края и легендата Ейдур Гудьонсен получи възможност да се появи на терена, а секунди след влизането му Биркир Бярнасон направи резултата 2:5, засичайки с глава центриране на Скуласон отляво.

Интересното е, че Исландия е първият отбор, който вкарва на домакина Франция от игра. Головете, които „петлите” допуснаха срещу Румъния и Ирландия, паднаха от дузпи.

Така, ще гледаме полуфинал Германия - Франция (7 юни), а победителят ще се изправи в спор за трофея срещу победителя от двойката Португалия - Уелс (6 юни).