Палас подчини Арсенал в шоу с пет гола

Шкодран Мустафи с кошмарна грешка при втория гол на Палас Снимка: Getty Images
Шкодран Мустафи с кошмарна грешка при втория гол на Палас

Кристъл Палас сложи край на перфектната статистика на Арсенал у дома. „Артилеристите“ бяха спечелили последните си 11 домакинства, но претърпяха изненадваща загуба с 2:3 в лондонското дерби.

Кристиан Бентеке отбеляза първия си гол за сезона и изведе Палас в 15-ата минута, преди Месут Йозил да изравни в 47-ата.

След това дойдоха грешките в защитата на домакините. Шкодран Мустафи и Бернт Лено не се разбраха за една дълга топка, Вилфред Заха стигна първи до нея и я прати в мрежата в 61-вата.

Осем по-късно ново неразбирателство доведе до трети гол за Палас, дело на Джеймс Маккартър с глава след центриране от корнер.

Крайното 2:3 оформи Пиер-Емерик Обамеянг в 77-ата.

Така Арсенал пропусна да излезе на третото място и засега е четвърти с 66 точки, колкото има петият Челси и с една зад третия Тотнъм. Победата пък изкачи Палас до 12-ата позиция с 42.