Локо (Пд) заби Левски на последното място

Йоканович стартира кариерата си в Левски с домакинска загуба Снимка: Sport1.bg
Йоканович стартира кариерата си в Левски с домакинска загуба

Левски се озова на последното място в А група, след като тимът загуби домакинството си срещу Локомотив (Пловдив) на „Герена" с 1:2. Така след втория кръг от новия сезон сините нямат нито една спечелена точка, а головата им разлика е 2:4.

Поражението срещу Локомотив беше дебютът на новия треньор на тима Славиша Йоканович, а слабият старт на сезона е прецедент в историята на клуба - никога досега Левски не е започвал с две поредни загуби в шампионата.

Загубата на Левски беше изгледана от около 3000 фенове на тима, които преди мача обявиха, че ще бойкотират отбора. А в средата на второто полувреме феновете на сините започнаха иронично да ръкопляскат на своите след поредица неумели техни действия на терена. След мача агитката на домакините изпрати играчите и треньорите с възгласи: „Всички вън!"

Локомотив поведе с гол на Аласан Н'Дайе в 17 минута, но Цветан Генков изравни за Левски 15 минути преди почивката - първи негов гол за сините. После обаче Мартин Камбуров вкара от дузпа в 57 минута и това донесе победата на гостите от Пловдив.