Непобедимите!

Роман Безяк отбеляза и двата гола за "зелените".

Лудогорец узакони първото си място в група "В" на турнира Лига Европа с втора победа над холандското величие ПСВ Айндховен. "Зелените" изиграха поредния си голям мач в евротурнирите и подчиниха съперника си отново с 2:0, както и на стадион "Филипс".

Целият отбор се представи на високо ниво, а усилията на разградчани материализира словенецът Роман Безяк, който отбеляза и двата гола на победата.

Лудогорец заложи на изпитаната тактика, която до момента му носеше успех - действаше умно и хладнокръвно и изчакваше момента за нанасянето на удара.

"Орлите" полетяха свободно още от началните минути, като се бранеха стабилно и в същото време търсеха пролуки към холандската врата.

След няколко добри, но не 100-процентови положения, българите допуснаха две опасности в рамките на 1-2 минути, малко след като бе изминал половин час от началото.

Отговорът на Лудогорец не закъсня.

В 38-та минута Безяк получи хубав извеждащ пас от Марселиньо в наказателното поле, където с няколко финта заблуди Рекик и прати топката в долния десен ъгъл.

"Зелените" излязоха спокойни през второто полувреме, знаейки, че и "хиксът" им е достатъчен за първото място.

Така се стигна до 54-та минута, когато Брума получи втори жълт картон за непозволена игра срещу Безяк и това допълнително улесни Лудогорец.

С човек повече възпитаниците на Стойчо Стоев създадоха редица положения пред холандската врата и логичното се случи в 79-та минута, когато Безяк реши всичко с втория си гол в мача.

Словенецът получи на дузпата от Кайсара и без да спира топката я прати зад гърба на Зут.

В 83-та Марселиньо бе изведен много добре от Мисиджан сам срещу вратаря на гостите, но бразилецът бе париран и не успя да направи резултата класически.

Но това като че ли не е от такова значение. Лудогорец извърши истински подвиг с представянето си в Европа, а сега вече мисли за жребия за 1/16-финалите.

Собственикът на клуба Кирил Домусчиев призна, че ще се търсят още едно-две нови попълнения през зимата, които допълнително да вдигнат класата на разградчани.

Естествено, че ставаше въпрос за евротурнирите, защото дори с това, с което разполага в момента, Лудогорец изглежда твърде силен на фона на нивото на останалите водещи отбори в "А" група...