Лудогорец прегази Славия в столицата

Кишада отбеляза едно от попаденията за шампионите.

Лудогорец разгроми Славия като гост с 4:0 в двубой от 8-ия кръг на Първа лига. Така шампионите отново съкратиха само на една точка изоставането си от ЦСКА във временното класиране.

Лудогорец поведе в резултата още в четвъртата минута, когато разградчаните направиха хубава продължителна атака, завършила с диагонален удар на Клаудиу Кешерю.

Румънският нападател беше точен и за 2:0, след като в 20-та минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на Стефан Велков срещу самия него. В крайна сметка Кешерю вкара втория си гол в мача от бялата точка.

Славия пропусна да намали в 23-та минута, когато Хорхе Броун улови трудно удар на Ивайло Димитров, а Кешерю се размина с хеттрик в 39-та. Той получи пас на удобна позиция от Марселиньо, но Велков пресече подаването и не се стигна до трети гол във вратата на Антониос Стериакис.

Третият гол падна още в 49-та минута, когато Върджил Мисиджан получи топката пред наказателното поле от Густаво Кампаняро, овладя я на гърди и стреля, а тя се отклони в горната греда и тупна зад голлинията. Жуниор Кишада пък вкара за 4:0 в 75-та минута, възползвайки се от груба грешка в защитата на "белите".

Славия е на предпоследно място с актив от пет точки.