Младежите запазиха шансове за класиране за Евро 2017

Голът реализира Юлиан Ненов в 79-ата минута.

Младежкият национален отбор на България записаха ценна победа 1:0 като гост над Армения в квалификационен мач за Евро 2017 и нашите запазиха надеждане за класиране за шампионата в Полша. Голът реализира Юлиан Ненов в 79-ата минута.

В момента изоставаме на 5 точки от лидера Дания и на 2 от втория Румъния, а до края на кампанията остават 2 мача - домакинства на тези съперници.

По регламент напред продължава победителят в групата, а 4-те най-добри втори отбора се изправят един срещу друг в баражи за последните две свободни места на турнира. Ако България вземе домакинствата си, със сигурност ще е най-малко на второ мостя и ще се надяваме на благоприятни резултати в останалите групи.

Селекционерът Антони Здравков заложи на цели 7 футболисти на ЦСКА-София в титулярната единайсеторка. Това бяха Георги Китанов, Пламен Гълъбов, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев и Лазар Марин.

Срещата бе напрегната, а домакините имаха добри шансове, но Китанов опази вратата си. Десетина минути преди края на родовното време България получи право да изпълни корнер, след който падна голът.

Последва центриране и разбъркване в наказателното поле на домакините. След него топката се озова в краката на резервата Юлиан Ненов и футболистът на Дунав (Русе) вкара с плътен шут от границата на наказателното поле за 1:0.