Литекс и Ботев водят колоната с 0:0

Ботев остава начело със 7 точки и най-добра голова разлика, а и гледа към реванша с Щутгарт в четвъртък в Лига Европа.

Литекс и Ботев не се победиха в Ловеч - 0:0. Двата отбора имат по 7 точки и водят колоната в "А" група след III кръг. В понеделник един измежду Локомотив (Пд) и Берое може да събере същия актив, ако спечели сблъсъка им в Пловдив.

Ботев е първи с по-добра голова разлика от тима от Ловеч.

Литекс имаше по-добрите положения, като две от тях изпусна колумбийският нападател Джордан. В единия случай той бе спрян от невероятно спасяване на Адам Стаховяк, стражът на Ботев.

Гостите показаха добра игра и не отстъпваха, а като цяло мачът бе приятен за гледане, въпреки липсата на голове. И Литекс, и Ботев, очевидно ще имат сериозни амбиции през настоящия сезон.

За Литекс повторен дебют направи Станислав Генчев, подписал през седмицата договор с клуба. Националът влезе като резерва в последните минути.

Така след три кръга (без един мач) в "А" група няма отбор с пълен актив.

Както и тим без точка, след като Левски по-рано през деня спечели с 2:0 в Гоце Делчев срещу Пирин.