Венгер: Шок!

Арсен Венгер описа загубата с 1:5 като "шок" Снимка: Getty Images
Арсен Венгер описа загубата с 1:5 като "шок"

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че тимът му е изживял истински шок на „Алианц Арена“.

„Артилеристите“ загубиха с 1:5 гостуването си на Байерн Мюнхен в първи 1/8-финал.

Първото полувреме завърши наравно 1:1, но след това гостите допуснаха три гола в рамките на девет минути и още един в самия край на мача.

„Последните 25 минути бяха кошмарни за нас. Изглеждахме, сякаш нямахме отговор на действията им. Няма да се оправдавам.

Ако трябва да дам обяснение, това беше шок. Тази вечер правихме всичко грешно.

Това е мач, в който трябва да бъдеш фокусиран през пълните 90 минути. Имах чувството, че третият гол уби интригата, защото оттогава спряхме да имаме отговори на играта им“, каза Венгер след мача.

Тимът на Арсенал изглежда тотално обречен за реванша.

Най-вероятно „артилеристите“ ще изхвърчи Шампионската лига на 1/8-финалната фаза за седми преден сезон, а това може и да е последната капка, която да прелее чашата и Арсен Венгер да напусне клуба след 20 години начело.