Григор Димитров ще играе с Джокович

Григор Димитров ще играе срещу Новак Джокович в Пекин в третия кръг на China Open

Григор Димитров мина през Пабло Андухар с 6-4 6-4 и ще трябва да се изправи срещу непобедимата серия от 21 мача на Новак Джокович на China Open. Световният №1 показа изкючително хладнокръвие и стабилност, с които спря яростните атаки на Вашек Поспишил във вчерашния им дуел. В днешната му битка с Андухар, за Григор не може да се каже същото.

Българинът започна с двойна грешка, но я "поправи" с три аса, а после удари подаването на съперника за 2-0. Нататък на корта падна дъжд от пробиви с общо 4 поред, след което Димитров най-после успя да вземе сервиса си и поведе с 5-2. След няколко минути и Андухар спечели подаването си за първи път в сета и остави развръзката да дойде от ракетата на Григор. Българинът отново се пропука на начален удар и резултатът стана 5-4, но със седмия пробив от общо 10 гейма, все пак успя да затвори сета.

Втората част учудващо започна с цели девет гейма без пробиви. Шансове, разбира се, не липсваха, но подаващите оцеляваха и Григор поведе с 5-4. Тогава българинът си осигури мачпойнт и не сбърка, като затвори мача за час и 23 минути.

Срещу Джокович в трети кръг, първата ни ракета ще се нуждае от доста по-солидно представяне от днешната продукция. Въпреки че загуби последната им среща на полуфинала на Уимбълдън, тогава Григор показа, че има сили и класа да се пребори със световния №1. В общо пет двубоя, Димитров успя веднъж да победи Джокович на клея в Мадрид през миналата година (7-6(6), 6-7(8) 6-3). Напоследък двамата често тренират заедно и познават доста добре стиловете си.