Внимание, Лудогорец! Нападател на Стяуа вкара шест гола

Кесеру се отчете с 6 гола във вратата на Пандури

Лудогорец си набеляза нападател, на който да обърне специално внимание по време на плейофите за влизане в Шампионската лига със Стяуа. Румънските "армейци" разгромиха Пандури с 6:0 в двубой от първенството, а Клаудиу Кесеру вкара и шестте попадения за гранда от Букурещ.

Головата фиеста стартира в 23-та минута, когато бившият футболист на Ботев (Пловдив) Сърджан Лукин центрира от дясното крило, а Кесеру изпревари защитник на гостите и изпрати топката в далечния ъгъл след удар с глава.

Нападателят покачи на 2:0 още след бития от Пандури център, като в този случай Катлин Первулеску фаулира Лучиан Санмертен в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка, а Кесеру се разписа с изключително техничен удар в мрежата на Разван Станка.

Кесеру покачи на 3:0 минути след втория си гол, след като беше изведен сам срещу Станка, а следващото попадение предизвика възхищение от страна на зрители и специалисти. То падна в 64-та минута, когато нападателят получи топката по лявото крило, напредна до ъгъла на наказателното поле и стреля силно в далечния ъгъл на вратата на Пандури.

Кесеру се разписа на празна врата за 5:0, а последното си шесто попадение в мача вкара отново при положение сам срещу вратаря на гостите от Пандури.