България надиграна и победена във втория си мач от Световното

Българите допуснаха твърде много грешки в мача, докато Иран игра много уверено Снимка: Getty Images
Българите допуснаха твърде много грешки в мача, докато Иран игра много уверено

България допусна неприятна загуба с 1:3 от Иран във втория си мач от домакинското Световно първенство по волейбол.

Пред над 5000 зрители в зала "Конгресна" във Варна иранците ни надиграха по всички основни компоненти и заслужено се радваха в края след 25:22, 25:20, 22:25 и 25:19.

Нашите волейболисти започнаха нервно мача и бързо изостанаха в резултата след голямо количество непредизвикани грешки.

Постоянно бъркахме сервисите, блокадата не работеше и при второто техническо прекъсване Иран имаше 5 т. преднина.

Кратко събуждане на България намали разликата, но в крайна сметка съперникът без големи проблеми затвори гейма на 22.

Втората част вървеше точка за точка до 10:10, но тогава Иран дръпна с три поредни бързи точки. Победителите от тазгодишните Азиатски игри поддържаха аванса си и към края даже го увеличиха, за да спечелят с 25:20 и да поведат с 2:0 гейма.

В третия гейм обаче българите изглеждаха по-добре на игрището и успяха да се върнат в мача.

Те се пребориха за 3 т. преднина, която впоследствие Иран навакса и резултатът отново вървеше точка за точка.

При 20:19 за "лъвовете" треньорът Пламен Константинов се намеси с ключово оспорване на съдийско решение - повторенията показаха, че топката е излязла в аут от блокадата на иранците и така България поведе с две точки.

След това и нашата блокада заработи, за да поведем с 22:19 и да затворим гейма с 25:22.

Надеждите за обрат бяха живи в началото на четвъртата част, а България отново си спечели 3 т. аванс. Те обаче бяха лековато загубени, а в средата на гейма Тодор Скримов се контузи и напусна принудително.

Иран поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване и до края продължи със стабилната си игра, за да постигне победата с блокада още при първия си мачбол за 25:19.

Така България е с един успех и една загуба дотук в своята група на Световното първенство. Утре от 20:30 е третият мач на националите срещу аутсайдера Пуерто Рико.