Литекс излъга Ботев и доближи ЦСКА

Ботев (Пд) се намира в много добра форма от подновяването на първенството, но този път "канарчетата" бяха излъгани от Литекс Снимка: Sportal.bg

Литекс победи Ботев (Пд) с 1:0 като гост и се доближи само на 2 т. от втория в класирането ЦСКА.

В равностоен мач тимът на Красимир Балъков излъга противника с гол на Страхил Попов в 63-ата минута, като капитанът се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар и лошо излизане на вратаря на Ботев Адам Стаковяк.

Ключовият момент в мача обаче беше пет минути преди това. Тогава Ботев матира ловешката защита с няколко паса, след които Божидар Васев вкара топката във вратата.

Страничният съдия обаче отсъди засада при паса на Мариян Огнянов към Васев - спорен момент, при който защитникът на Литекс Рафаел Перез беше на голлинията, а вратарят Винисиус Баривиера беше в легнало положение и изглеждаше на една линия с Васев.

Отмененият гол изнерви публиката на трибуните, която малко след това започна да хвърля пластмасови чаши по терена. А след полученото попадение в своята врата, Ботев така и не успя да натисне сериозно съперника и до края по-опасните ситуации бяха пред вратата на домакините.

Бьорн Йонсен можеше да сложи край на интригата в 87-ата минута, но Стаковяк спаси удара му, а минути преди края реферът Станислав Тодоров спести задължителен втори жълт картон на защитника на Ботев Даниел Златков.

В следващия кръг Ботев (Пд) гостува на търсещия първата си победа в плейофите тим на ЦСКА. Литекс продължава битката за място в евротурнирите с домакинство на Берое.