Класически ЦСКА записа шеста поредна победа

ЦСКА постигна шеста поредна победа в първенството.

ЦСКА записа класическа победа с 3:0 над Верея в мач от осмия кръг на Първа лига, с което постигна шестата си пореден успех в първенството.

Густаво Кулма реализира първите два гола за ЦСКА. Колумбиецът бе точен в 7-та и 37-та минута, а в 67-та минута Фернандо Каранга оформи крайното 3:0.

Кулма откри актива си в срещата по-малко куриозен начин. Кирил Десподов пусна пас по земя към Тиаго. Португалецът обаче нанесе крайно неточен удар, но за негов късмет топката достигна до Кулма, който веднага я отправи към вратата на Георги Аргилашки. В опита си да изчисти обаче Осман Балд попречи на стража на Верея и топката влетя във вратата за 1:0.

Кулма покачи на 2:0 точно половин час след първия си гол, след като бе точен с плътен изстрел от около десетина метра. Малко преди това Десподов пропусна да се разпише, след като очи в очи с Аргилашки не намери очертанията на вратата.

През втората част ЦСКА продължи да създава опасности пред вратата на гостите, но единствено Фернандо Каранга намери целта. Таранът на "червените" бе точен в 67-та минута, когато бе точен с глава след центриране отляво.

Така ЦСКА ще остане на върха в класирането и след този кръг, независимо от развитието на другите срещи от кръга. Играчите на Стамен Белчев имат 19 точки - 4 повече от втория Лудогорец.