Лудогорец и Ботев с очаквани победи

Лудогорец се завърна начело на класирането в родната "А" група.

Лудогорец и Ботев постигнаха очаквани победи в 25-ия кръг на "А" група.

Шампионите се измъчиха 57 минути с гостуващия Пирин (Гоце Делчев), докато не влезе първия гол на Себастиан Ернандес.

Лудогорец игра предимно с резервни състезатели и даде почивка на голяма част от героите, впечатлили при 3:3 с Лацио в Лига Европа в четвъртък.

Нататък нещата станаха лесни - 5:0 за Лудогорец, като се разписаха още Христо Златински, Мишел Платини, Жуниор Кишада и пак Ернандес.

Победата върна Лудогорец на първото място в класирането, с точка аванс пред Литекс.

Ботев спечели трудно като гост на Нефтохимик с 1:0, като единственото попадение вкара конгоанецът Феребори Доре.

Попадението бе след немаркирана засада, а бургаският тим имаше и претенция за дузпа при игра с ръка в края.

В понеделник Локомотив (Пд) приема Черноморец в последния мач от 25-ия кръг.

Последният рунд от редовния сезон е следващия уикенд, като в него е и вечното дерби Левски - ЦСКА.

След този кръг започва втория етап от сезона, в който първите 7 тима ще спорят само помежду си при разменено гостуване, като същото ще се случи и във втората седмица на таблицата.