Ялова Бразилия без Неймар загуби от Аржентина

Меркадо вкара първия си гол за Аржентина Снимка: getty
Меркадо вкара първия си гол за Аржентина
9-ката на селесао Габриел Жезус получи тежък удар в главата и бе принудително заменен в 90-ата минута Снимка: getty

Бразилия и Аржентина изиграха една контрола, която обаче съвсем не бе без значение и за двата отбора.

„Селесао" за пръв път от Световното през 2014-а игра без голямата си звезда Неймар, който получи почивка това лято. Бразилия се намира в много силна форма и е на върха в световната ранглиста на ФИФА, като се класира рано за Мондиал 2018.

Новият селекционер на „гаучосите" пък проведе първата си проверка, а задачата пред него е да извади тима от кризата, в която се намира. След три загубени финала на последните три големи турнира, в които участва, Аржентина изпитва сериозни затруднения да се класира за предстоящото Световно първенство в Русия 2018.

Голямата звезда на бразилците в този мач бе Филипе Коутиньо, докато в тима на Аржентина, освен Меси, в атака блестяха Ди Мариа, Игуаин и Пауло Дибала.

Срещата започна спокойно, като Аржентина владееше повече топката, но предимно в задни позиции. В 7-ата минута хубава комбинация от ляво между Ди Мариа и Дибала изведе първия в много добра позиция, но той скъси ъгъла и оцелия десния страничен стълб на противниковата врата.

В 22-ата минута Бразилия отвърна с чудесна акция също по левия фланг чрез Вилиан, който изведе сам срещу вратаря Коутиньо, но звездата на Ливърпул се забави и, след като финтира вратаря, ударът му бе блокиран от защитник. До края на полувремето липсваха много интересни ситуации.

Все пак в 43-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар резултатът бе открит.

Меси подаде към Ди Мария, кйто прати топката в наказателното поле - там Отаменди стреля с глава и оцели гредата, а от добавката на празна врата бранителят Меркадо вкара първия си гол за Аржентина.

През втората част „селесао" заигра много по-офанзивно и след час игра положенията пред вратата на Ромеро започнаха да валят.

Първо, след технична двойна комбинация между Коутиньо и Жезус от ляво, играчът на Ливърпул влезе опасно в пеналтерията, финтира защитата на Аржентина и стреля към далечния ъгъл, но топката попадна в тялото на негов съотборник, който бе в засада.

Последва страхотна атака през центъра - Жезус бе изведен сам срещу вратаря, финтира Ромеро, но след това оцели гредата на празна врата. Топката пък попадна във Вилиан, който също стреля в страничния стълб.

До края на мача Бразилия продължи с натиска си, но опитният тим на Аржентина така и не позволи на противника да стигне до изравнително попадение.

В последната минута на редовното време Габриел Жезус получи тежък удар в лицето при борба за топката и напусна принудително, заменен от Тайсън.

В крайна сметка Хорхе Сампаоли спечели дебюта си като селекционер на Аржентина над големия съперник от Южна Америка с 1-0 (в Мелбърн, Австралия), а „селесао" показа сериозни проблеми със завършващия удар при отсъствието на голямата си звезда Неймар.