Тотнъм навакса два гола пасив в титаничен сблъсък с Ювентус

Тотнъм надигра съперника през по-голямата част от мача и измъкна изгоден резултат Снимка: Getty Images

Ювентус и Тотнъм направиха зрелищно 2:2 в първия си мач един срещу друг от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Гонсало Игуаин с две попадения даде ранна преднина на домакините в Торино, но впоследствие Хари Кейн и Кристиан Ериксен донесоха на „шпорите" два гола на чужд терен.

Домакините започнаха вихрено и до 8-ата минута вече имаха убедителна преднина. Две минути след началото Пянич копна топката към Игуаин от пряк свободен удар, голмайсторът беше изоставен от защитата на Тотнъм и с ефектно завъртане стреля в далечния ъгъл - 1:0 за Юве.

В 8-ата минута Бен Дейвис посегна лекомислено в наказателното поле и спъна Бернардески, а реферът веднага свири дузпа за Ювентус. Игуаин се зае с изпълнението и макар че Лорис хвана ъгъла и отклони топката, шутът беше твърде силен - 2:0.

След двата гола на Игуаин обаче, „бианконерите" отстъпиха инициативата, а Тотнъм постепенно се разигра и натисна съперника. В 25-ата минута Ериксен центрира като по конец към Хари Кейн, който от малкото наказателно стреля с глава, но Буфон направи невероятно спасяване и резултатът остана непроменен.

В 30-ата минута домакините имаха златен шанс да поведат с 3:0 при перфектна контраатака, при която Игуаин и Пянич развинтиха защитата на „шпорите", но ударът на аржентинеца премина малко встрани от вратата.

Пет минути по-късно Тотнъм се върна в мача - Игуаин сгреши в центъра, а лондончани веднага подхванаха контраакция.

Деле Али изведе Хари Кейн, който хладнокръвно финтира Буфон и завърши на празна врата за 1:2.

Тотнъм продължи да играе по-силно и няколко минути по-късно Ериксен отправи снаряд отдалеч с левия крак, но Буфон внимаваше и отрази.

В последната минута от първото полувреме обаче, Юве ненадейно си спечели втора дузпа след атака отляво и пробив на Дъглас Коща, който беше подкосен от Серж Орие.

Зад топката отново застана Игуаин, но този път с много силен удар разтресе горната греда и пропусна да запише хеттрик още преди почивката, както и да осигури комфортна преднина на тима си.

През втората част играта стана по-равностойна. Уго Лорис беше на мястото си при шут на Бернардески и изстрел с глава на Манджукич, а в 72-ата минута Тотнъм дочака своя миг.

Кристиан Ериксен стреля хитро по земя от пряк свободен удар, а Буфон беше построил зле стената и не пазеше добре ъгъла си - 2:2 и доста изгоден резултат за Тотнъм преди реванша.